Wartości

Od wielu lat bierzemy czynny udział zarówno w akcjach promujących kulturę, jak i akcjach charytatywnych.

Nasza firma aktywnie uczestniczy w promowaniu muzyki niszowej, jaką jest muzyka jazzowa. Od kilkunastu lat wspieramy i uczestniczymy w festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa. Jest to festiwal muzyki odbywający się od 1999 r. w Bielsku-Białej. Festiwal organizowany jest przez środowisko artystyczne skupione wokół Stowarzyszenia Sztuka Teatr. W organizację imprezy zaangażowani są bielscy aktorzy, muzycy, plastycy, fotografowie oraz dziennikarze.
Festiwal gromadzi elitę twórców światowego i polskiego jazzu i od kilku lat jest uznawany za najlepszy polski festiwal jazzowy.

W 2022 roku firma Rectus Polska zaangażowała się w kolejny projekt, jakim jest Yass! Festival. Jest to kameralny slow fest organizowany w malowniczym Cieszynie, w wyjątkowej scenerii zabytkowego Browaru Zamkowego Cieszyn. Festiwal tworzony jest w oparciu o wartości less i zero waste z naciskiem na ekologię i recykling. Oprócz dobrej zabawy, główną przesłanką festiwalu jest budowanie świadomości ekologicznej i inspirowanie nią.
W ciągu dwóch dni festiwalu na kilku scenach (w tym RQS Stage) wystąpiło ponad 30 artystów, wśród nich m.in. tacy wykonawcy jak Morcheeba, Organek, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo czy GusGus i wielu innych.