Produkty

Jeżeli żadna z pozostałych opcji nie była pomocna w znalezieniu produktu, którym jesteś zainteresowany, spróbuj go wyszukać w tej kategorii.

Tutaj umieściliśmy wszystkie nasze produkty z podziałem na kategorie. Jeżeli szukasz konkretnego produktu w szybki sposób możesz go również znaleźć korzystając z „lupki”, znajdującej się w prawym górnym rogu strony.

  • Armatura gwintowana

    Elementy armatury gwintowanej w wykonaniu: mosiężnym, niklowanym, kwasoodpornym AISI 316L stosowane są do budowy różnego rodzaju instalacji ciśnieniowych. Różnorodność materiałowa oraz ciśnieniowa komponentów sprawia, że oferta jest niezwykle szeroka i możliwa do zastosowania w wielu gałęziach przemysłu.

  • Elektrozawory procesowe

    Zawory elektromagnetyczne wykorzystywane są np. w branżach: uzdatniania wody, procesach przemysłowych, instalacjach ogrzewania i klimatyzacji, technice medycznej, przemyśle motoryzacyjnym, włókienniczym, spożywczym, pneumatyce i wielu innych. W skład oferty wchodzą elektrozawory dwu- i trój-drogowe, normalnie zamknięte (NZ) i normalnie otwarte (NO), bezpośredniego działania oraz membranowe. Wyróżniamy m.in. zawory ogólnego zastosowania, wysokociśnieniowe, do pary, do mediów agresywnych i do stref ATEX.

  • Filtry i separatory

    Grupa zawierająca specjalistyczne filtry i separatory wody, stosowane głównie w układach przygotowania próbki do urządzeń pomiarowych i analizatorów, w tym chromatografów. Szeroki zakres materiałów, zarówno w zakresie obudowy jak i wkładów umożliwia dobór właściwego rozwiązania do aplikacji nisko- i wysokociśnieniowych, a także do wysokich temperatur.

  • Komponenty do układów podciśnienia

    Grupa zawiera pełen zakres komponentów, podzielonych na podgrupy ze względu na funkcje, służących do budowy układów automatyzacji z wykorzystaniem techniki podciśnieniowej. Znajdują się tu: generatory podciśnienia (inaczej eżektory), bogata oferta przyssawek do różnorodnych materiałów i aplikacji, osprzęt sterujący i przyłączeniowy, filtry, wakuometry i wiele innych elementów, w tym zintegrowane zespoły przenoszące (chwytaki).

  • Napędy obrotowe do zaworów i osprzęt

    Grupa zawiera NAPĘDY do automatyzacji działania zaworów, przepustnic i zasuw, zarówno z wykorzystaniem pneumatyki jako czynnika zasilającego, jak i napędy elektryczne, sterowane układami elektronicznymi typu ON-OFF lub z MODULACJĄ. Ponadto znajdują się tu również czujniki położenia, wyłączniki krańcowe, elektrozawory NAMUR, przekładnie czy elementy łączące, a do sterowania zaworami regulacyjnymi POZYCJONERY.

  • Opomiarowanie

    Grupa opomiarowanie została podzielona na trzy podgrupy: CIŚNIENIE, PRZEPŁYW i TEMPERATURA, gdyż właśnie na tych wielkościach fizycznych, w głównej mierze, opiera się kontrola mediów gazowych i płynnych. Najszerszą grupę stanowią MANOMETRY mechaniczne z rurką BOURDON’a i związany z nimi osprzęt. Ponadto posiadamy w ofercie precyzyjne, elektroniczne MANOMETRY, PRESOSTATY, WAKUOSTATY oraz PRZEPŁYWOMIERZE.

  • Pistolety do przedmuchu i dysze

    Grupa zawiera szeroką ofertę pistoletów do przedmuchu w wykonaniu z tworzywa oraz aluminium. RQBlowPro oraz Typhoon to dwie główne linie naszych pistoletów do przedmuchiwania, które różnią się w zakresie przepływów i przez to są dedykowane nieco innym aplikacjom. Typhoon to pistolet przemysłowy do ciężkich zastosowań z metalowymi przedłużkami, wykorzystujący zjawisko COANDY. RQBlowPro to linia uniwersalnych pistoletów, z których na szczególną uwagę zasługuje B1-GX z wymiennymi dyszami. Grupę uzupełniają dysze, które znajdują zastosowania w maszynach przemysłowych.

  • Pneumatyczne i elektryczne elementy wykonawcze

    SIŁOWNIKI, CHWYTAKI, ZACISKI, to podstawowe elementy, służące do zamiany energii zgromadzonej w sprężonym powietrzu na ruch. Są one powszechnie wykorzystywane do automatyzacji procesów wytwórczych oraz jako napędy pomocnicze w urządzeniach różnego typu. Grupa zawiera również pełen osprzęt mocujący oraz czujniki położenia. Ponadto, osobną podgrupę stanowią NAPĘDY i SIŁOWNIKI ELEKTRYCZNE, które znajdują szczególne zastosowanie w układach wymagających precyzyjnej kontroli położenia przy znacznej prędkości pracy.

  • Przygotowanie sprężonego powietrza

    Przygotowanie sprężonego powietrza to niezwykle ważny etap budowy sprawnego, oszczędnego i bezpiecznego układu pneumatycznego. Począwszy od usunięcia zanieczyszczeń, poprzez regulację i stabilizację ciśnienia po naolejenie, realizujemy proces osiągnięcia parametrów znamionowych pracy urządzeń sterujących i wykonawczych. Oprócz podstawowych elementów jak FILTRY, REGULATORY i NAOLEJACZE dział zawiera również szereg elementów do modułowej budowy inteligentnych BLOKÓW zasilania (PNEUMAX Seria AIR+).

  • Regulatory ciśnienia

    Dział zawiera bogatą ofertę REGULATORÓW CIŚNIENIA, zarówno do regulacji mediów gazowych korozyjnych i niekorozyjnych, w tym powietrza, jak również mediów płynnych. W celu łatwiejszego zlokalizowania właściwego produktu zostały one podzielone wg zastosowania ogólnego, następnie wg zakresu ciśnień i w końcu wg wielkości przepływu. Dodatkowo osobną grupę stanowią PANELE REDUKCYJNE i REGULATORY ELEKTRONICZNE.

  • Rury

    Grupa zawiera ofertę rur precyzyjnych, służących do budowy układów instrumentacyjnych, analitycznych oraz ultra wysokich ciśnień. Podstawę stanowią rury ciągnione bez szwu, wykonane ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Szczególną podgrupę stanowią rury do analityki, które w zależności od wymagań mogą zostać poddane procesowi elektropolerowania, jak również nałożenia powłok z krzemionki topionej w celu redukcji przywierania cząsteczek siarki (SILICONERT).

  • Sterowanie układów pneumatycznych

    Sterowanie przepływem sprężonego powietrza w obwodzie pneumatycznym umożliwia kontrolę pneumatycznych elementów wykonawczych oraz innych elementów sterujących. Sterowanie może odbywać się za pomocą uruchamiania mechanicznego, sygnałem pneumatycznym lub elektrycznym.

  • Szybkozłącza i multizłącza

    Grupa zawiera szeroką gamę szybkozłączy i multizłączy do transportu mediów płynnych i gazowych, które znajdują zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu. Szeroki zakres wykonań materiałowych, wykonań zaworów oraz różnorodność rozwiązań umożliwia dobór właściwego rozwiązania do danej aplikacji. Najbardziej popularnymi są szybkozłącza do układów sprężonego powietrza, szybkozłącza do układów chłodzenia, termoregulacji oraz hydrauliki wysokociśnieniowej. Coraz większą popularność w ostatnim czasie odnoszą multizłącza, za pomocą których jednym ruchem łączymy od 2 do 24 kanałów. Zastosowanie multizłączy wyklucza możliwość błędnego podłączenia oraz znacząco skraca czas podłączenia.

    ▼ Więcej informacji poniżej ▼

  • Uchwyty do rur i przewodów

    Grupa zawiera uchwyty do rur i przewodów w różnych konfiguracjach – standardowe pojedyncze, podwójne typu „twin” i „dual” oraz specjalne z wkładką gumową, antywibracyjną. Uchwyty występują w różnych wykonaniach materiałowych – wkładki z PP, PA oraz aluminium, elementy stalowe ze stali zwykłej czernionej, z powłoką galwaniczną oraz ze stali nierdzewnej. Podczas budowy instalacji opartych na różnego rodzaju rurach, uchwyty to te elementy, bez których montaż staje się wręcz niemożliwy.

  • Węże, przewody, zwijadła

    Grupa zawiera różnego rodzaju przewody proste, spiralne, zwijadła w zróżnicowanym wykonaniu materiałowym. W zakresie przewodów prostych, w tym miejscu znajdziemy podstawowe przewody kalibrowane stosowane w pneumatyce, węże wielowarstwowe do mediów gazowych oraz cieczy. Dodatkowo specjalistyczne przewody proste do chłodzenia i termoregulacji form wtryskowych w szerokim zakresie temperatur, nawet do +260°C. Również różnego rodzaju zwijadła do transportu pneumatyki, gazów oraz cieczy.

  • Zawory, zasuwy, przepustnice

    Jedna z najbardziej rozbudowanych pod kątem oferty grup produktowych, zarówno pod względem mnogości wykonań materiałowych, możliwości zastosowania, dopuszczeń oraz dostawców.

  • Złącza do przewodów

    Grupa zawiera różnego rodzaju złącza oraz zawory funkcyjne, które są głównie wykorzystywane w pneumatyce. Szeroka oferta złączy pneumatycznych pozwala dobrać odpowiednie rozwiązanie do analizowanych warunków pracy. Grupę stanowią takie złącza jak: wtykowe z różnych materiałów, zakręcane typu push-on, złącza niskociśnieniowe z nakrętką i pierścieniem. Uzupełnieniem złączy są różnego rodzaju zawory wtykowe oraz elementy funkcyjne.

  • Złącza do rur

    Grupa zawiera różnego rodzaju systemy złączy rurowych, w różnym wykonaniu materiałowym, począwszy od mosiądzu, przez mosiądz niklowany, stal zwykłą po stal kwasoodporną. Szeroka oferta złączy pozwala nam dobrać odpowiednie rozwiązanie dla danej aplikacji. Grupę stanowią takie złącza jak: złącza z pierścieniem typu compression, złącza Serto w systemie radialnym, złącza DIN2353, złącza dwupierścieniowe DK-Lok, złącza do próżni, ultra high pressure oraz kilka systemów wykorzystywanych w systemach hydrauliki wysokociśnieniowej.