Branże

Interesuje Cię produkt z danej branży przemysłowej?

Poniższe zestawienie zawiera tylko wybrane branże, które identyfikujemy ze względu na znaczący udział w naszej ofercie lub sugestie naszych dostawców. Jeżeli nie znajdujesz poniżej branży, która Cię interesuje, spróbuj wyszukać produkt wg Technologii lub przejdź bezpośrednio do zakładki wg Budowy.

 • Automotive

  Branża Automotive stanowi ogromną gałąź przemysłu i bardzo często określana jest jako jedna z największych branż w Polsce. W naszej ofercie znajdziemy szeroką gamę produktów, które możemy śmiało zakwalifikować jako dedykowane dla branży motoryzacyjnej. Począwszy od różnego rodzaju szybkozłączy stosowanych do tzw. zimnych i gorących testów, specjalistycznych zacisków stosowanych w celach spawalniczych, elektrozaworów, komponentów pneumatycznych oraz innych elementów wykorzystywanych do przesyłu mediów płynnych i gazowych.

 • Energetyka

  W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment produktów dedykowanych systemom produkowania energii konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. Zdając sobie sprawę, jak odpowiedzialnym i zróżnicowanym sektorem jest przemysł energetyczny, dla oferowanych produktów dostarczamy rozwiązania posiadające niezbędne certyfikaty. Poniżej znajdują się produkty, które zakwalifikowaliśmy jako produkty dedykowane branży energetycznej.

 • Farmacja i biotechnologia, kosmetyki

  Nasza oferta dla branży farmaceutycznej i biotechnologicznej opiera się na komponentach do instalacji gazów czystych takich jak: powietrze, azot, tlen i CO2 spełniających standardy USP (United States Pharmacopeia) oraz BPE (British Pharmacopoeia). W tej kategorii występują również produkty do instalacji pary i wody technologicznej.

 • Kolejnictwo

  Nasza oferta dla branży kolejowej zawiera przede wszystkim uchwyty do rur i przewodów z certyfikatem EN 45545-2 dla wykonania wkładki z poliamidu. Uchwyty powszechnie stosowane są do budowy instalacji ciśnieniowych w pojazdach szynowych.

 • Maszyny budowlane

  Nasza oferta szybkozłączy oraz multizłączy obejmuje dedykowane lub nawet specjalistyczne rozwiązania dla rynku maszyn budowlanych. Są to między innymi szybkozłącza suchoodcinające, zarówno wtykowe jak i skręcane ze specjalną powłoką galwaniczną MATE1000, specjalnie zaprojektowanym zaworem, systemem ryglującym wtyczkę oraz poprawiającym przepływ wspornikiem zaworu. Kolejną bardzo ważną grupą są multizłącza, które znajdują coraz częściej zastosowanie w maszynach budowlanych z uwagi na szybkość i niezawodność działania.

 • Maszyny do obróbki drewna

  Ponad 40 lat doświadczenia w zaopatrzeniu przemysłu drzewnego w komponenty pneumatyki. Elementy standardowe, specjalne i wstępnie złożone systemy. Centra obróbcze dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, zapewniające wszelkie potrzebne w tej branży funkcje: cięcie, oklejanie, polerowanie, wiercenie, składanie, przenoszenie.

 • Maszyny rolnicze i leśne

  Branża rolnicza oraz leśna jest wiodącym obszarem zastosowania szybkozłączy oraz multizłączy Faster. Oferta obejmuje najszerszą na rynku gamę specjalnie zaprojektowanych szybkozłączy oraz multizłączy. Szybkozłącza serii 3CFHF, 4SRHF, 6DNPV czy bloki SCV to tylko część oferty wyznaczającej trendy dla elementów złącznych w branży rolniczej czy leśnej. Szybkozłącza i multizłącza Faster są powszechnie stosowane przez zdecydowaną większość producentów ciągników rolniczych, kombajnów, maszyn koszących oraz harwesterów. Uzupełnieniem oferty dla tych branż są z pewnością uchwyty do rur i przewodów hydraulicznych.

 • Oil & Gas

  Przed firmami z branży nafty i gazu, stoją ogromne wyzwania wydajnościowe oraz optymalizujące. Cele te jednak muszą być połączone z bezpieczeństwem operacji. W związku z tym proponujemy produkty spełniające powyższe wymagania w każdym sektorze branży: przemyśle wydobywczym, przesyle i magazynowaniu gazu ziemnego i ropy. Wraz z oferowanymi produktami, zapewniamy wymagane certyfikaty.

 • Przemysł chemiczny i petrochemiczny

  Oprócz szerokiego spektrum asortymentu, oferowane przez nas produkty dostępne są w szerokiej gamie materiałowej. Mogą być wykorzystywane na każdym etapie produkcji wyrobów chemicznych i petrochemicznych, spełniając wymogi bezpieczeństwa oraz wymagania klientów. Bez względu na to, jakie wyzwania produkcyjne wymagają projekty, postaramy się dobrać odpowiednią technologię, oraz służyć specjalistyczną wiedzą. Do swoich produktów dostarczamy odpowiednie certyfikaty i dokumentację.

 • Przemysł spożywczy

  Komponenty mające zastosowanie w przemyśle spożywczym muszą spełniać liczne wymagania jakościowe i materiałowe oraz dodatkowo zapewniać bezpieczeństwo użytkowania. Rectus Polska, wychodząc naprzeciw swoim klientom, oferuje szereg produktów spełniających te wymagania. Takie produkty to m.in. różnego rodzaju złącza i szybkozłącza wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa POM oraz PVDF, przewody, zawory, filtry, regulatory ciśnienia czy rury kwasoodporne. Dostarczane produkty wykonywane są z materiałów, które zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością, więc bez problemu mogą być stosowane w przemyśle spożywczym.

 • Przetwórstwo tworzyw sztucznych (PTS)

  Oferta Rectus Polska jest jedną z najszerszych ofert na rynku w zakresie szybkozłączy, multizłączy i przewodów do transportu mediów gazowych i płynnych. Nasza oferta zawiera bardzo szeroki wachlarz rozwiązań szybkozłączy i multizłączy dla branży przetwórstwa tworzyw, które znalazły zastosowanie w układach chłodzenia i termoregulacji form wtryskowych, rozdmuchowych oraz ciśnieniowych form odlewniczych. Możemy pochwalić się pełną gamą standardów szybkozłączy stosowanych w branży PTS takich jak: standard niemiecki, amerykański, skandynawski oraz kilka standardów francuskich.

 • Pulp & Paper

  W naszej ofercie posiadamy szeroki zakres produktów dedykowanych przemysłowi celulozowo-papierniczemu. Obejmują one elementy stosowane w maszynach papierniczych, pomiarach procesów związanych z produkcją papieru, a także samej produkcji papieru. Jako, że przemysł ten opiera się na agresywnych warunkach środowiskowych, skupiamy się głównie na dostarczaniu produktów wykonanych ze stali kwasoodpornej. Oferujemy wysokiej jakości komponenty, które wykazują odporność na korozję i są w stanie sprostać wymaganiom tego specyficznego środowiska. W naszej ofercie znajdują się również dedykowane produkty stworzone specjalnie dla branży celulozowo-papierniczej. Przykładem takiego produktu są procesowe zawory z kulą sektorową.

 • Sprzęt ratowniczy

  Do sprzętu ratowniczego Rectus Polska oferuje różnego rodzaju szybkozłącza zarówno nisko jak i wysokociśnieniowe. Dodatkowo w ofercie posiadamy szybkozłącza do układów oddychania, które stosowane są przez płetwonurków, strażaków lub ratowników chemicznych. Szybkozłącza wysokociśnieniowe stosowane są do ratowniczego sprzętu hydraulicznego (rozpieracze, nożyce, cylindry, nożyco-rozpieracze itd.) Szybkozłącza bezpieczne niskociśnieniowe znalazły zastosowanie w poduszkach ciśnieniowych, korkach, bandażach i plastrach uszczelniających rurociągi.

 • Technika medyczna

  Komponenty stosowane w technice medycznej muszą spełniać liczne wymagania jakościowe i materiałowe oraz dodatkowo zapewniać bezpieczeństwo użytkowania. Rectus Polska wychodząc naprzeciw swoim klientom oferuje szereg produktów spełniających te wymagania. Takie produkty to m.in. szybkozłącza, różnego typu złącza, przewody, zawory, filtry, regulatory ciśnienia oraz rury. Dostarczane produkty wykonywane są z takich materiałów jak: mosiądz niklowany, stal nierdzewna i kwasoodporna, tworzywo POM, PVDF oraz PTFE.

 • Urządzenia HVAC

  Komponenty stosowane w branży HVAC z uwagi na czynniki stosowane w instalacjach, muszą spełniać liczne wymagania jakościowe i materiałowe oraz dodatkowo zapewniać bezpieczeństwo i szczelność użytkowania. Rectus Polska oferuje szereg produktów dedykowanych dla tej branży. Są to takie produkty jak: specjalistyczne szybkozłącza serii RF, złącza do testów szczelności, różnego rodzaju złącza i zawory.

 • Woda i ścieki

  Dla bardzo wymagającej branży WOD-KAN (stacje uzdatniania wody, oczyszczalnie i przepompownie ścieków) w ofercie Rectus Polska znajdują się m.in. przepustnice międzykołnierzowe ręczne i pneumatyczne, zasuwy nożowe, klinowe, zawory kulowe, kompensatory i zawory zwrotne. Wymienione elementy posiadają atest Polskiego Zakładu Higieny i są dopuszczone do stosowania w układach produkcji i transportu wody pitnej. Ponadto materiały, z których wykonane są elementy mające styczność z przepływającym medium są odporne na działanie środków chemicznych, stosowanych w procesach uzdatniania lub dezynfekcji, których stężenia są zgodne z normami i zaleceniami.